SKVĚLÁ ZPRÁVA KUŽELNA OPĚT FUNGUJE od 1.10.2021 V PRONÁJMU SPOLKU KUŽELKY CHODOV z.s.

„KULICH“-pravidla soutěže 80HS

11.04.2018

PRAVIDLA  KULICHA

         Název soutěže:“KULICH“(Kuželkářská liga Chodova)

*PRAVIDLA KULICHA*    2017/18

1.Hraje se 80HS + 5 hodů rozhoz. Doba hry cca 2h 20min.Platí se 70kč za jednoho hráče-280kč-tým .Během hry hráč neopouští dráhu ( pouze ve výjimečných případech) .Pití je povoleno mít u sebe na dráze. Za  každý  tým nastupují v zápase  4 hráči.Pokud bude jeden chybět ,jeho zápas tým prohrává kontumačně .Během zápasu je možné střídat jednoho hráče.

2.Hraje se podzim–jaro.Začíná se od 21.9.2017- poslední zápas podzimní části musí být dohrán do 20.1.2018.Jarní část začíná 21.1.2018 a poslední zápas musí být dohrán do 20.5.2018. Po odehrání všech zápasů bude závěrečné vyhodnocení soutěže .Ročník se hraje dvoukolově podzim,jaro a hráči do dvojic se losují. Jako první  losují hráči domácího týmu (určeno dle rozpisu zápasů) a následně se hosté dolosují ke svým soupeřům.Startovné je domluveno na 200.-Kč za hráče.Všechna družstva musí zaplatit startovné během měsíce únor 2018 a to nejpozději do 28.2.2018-Pokladnici Alence Kostkové od Zahrádkářů. Bude využito pro závěrečné vyhodnocení.(ceny, občerstvení…)                         

3. Boduje se obvyklým způsobem.Vítězné družstvo si zapisuje do tabulky 2 body . Ostatní body jsou pomocné (6:4,7:3…).Za remízu získává každé družstvo po 1 bodu a poražený tým nezíská bod žádný.Vítěz z každého duelu získává pro svůj tým 2 pomocné body a další 2 body jsou za vyšší celkové skóre kuželek. V případě remízy každý bere 1 bod. Na konci soutěže v případě stejného bodového zisku rozhoduje vyšší počet pomocných bodů případně lepší průměr družstva v kuželkách. Z každého zápasu se provede zápis do vytištěných formulář a zapisují se i chyby.Následně se zápis použije do celkové tabulky na nástěnce soutěže a vše bude i na internetu,včetně zpravodaje.Za každý zápis zodpovídají kapitáni.Zápis se ponechá na kuželně,případně dle možností poslán aplikací „Whats App“ administrátorovi soutěže Pepovi Vaškovi na mobil,čímž se urychlí aktalizace tabulek a zápasů na internetu. Obsluha stavění na kuželně má během zápasu i funkci rozhodčího a právo řešit sporné okamžiky během zápasu  (p.Čermák E. a p.Čepila K.ml.)   V ZÁPASECH SE BUDE HRÁT MODRÝMI KOULEMI !

4. Zápasy si vzájemně domlouvají kapitáni týmů a rozpis bude vyvěšen na nástěnce na kuželně.Vítězný tým se může přihlásit do kvalifikace MČR neregistrovaných.Pokud nebude mít zájem pak tým následující.Start registrovaných hráčů v soutěži: povolen jednomu hráči v každém týmu v zápase-hráči pouze z chodovské ligy (začal kariéru na naší kuželně)

5. Na konci soutěže bude provedeno závěrečné vyhodnocení soutěže včetně vyúčtování + případné změny pravidel a formy soutěže vedoucí ke zkvalitnění turnaje za přítomnosti všech kapitánů a schválení nadpoloviční většinou.

             VYHODNOCENÍ CELÉHO ROČNÍKU PROBĚHNE 9.6.2018.                                

Komentáře jsou uzavřeny.